יש מספר שאלות, סביב הזהות היהודית, שהנחו אותי להקים את "בין ספרים לשורשים".
מה "זהות יהודית" אומר לי? מה החיבור שלי לכל חג ומועד בתרבות הישראלית?

לכולנו סיפור, ולכולנו שורשים

לכל אדם יש שורשים. לכל אחד ואחת מאתנו סיפור אישי מהמקום בו גדלנו והמקום בו אנו נמצאים חיים ופועלים. מסורת, תרבות, שפה, זהות. מתוך האמונה הזו אני פועל כדי ללוות ולהנחות. בטקס, בהרצאה או בסדנא המחברת לשורשי הסיפור שלנו כא/נשים השותפים/ות לסיפור הישראלי ולהמשכיותו.

האדם במרכז החיים

הקשבה והשראה הם כלי העבודה העיקריים והייחודיים שלי: בכל טקס, הרצאה או סדנה שתזמינו תקבלו אוזן קשבת לצרכים הנכונים לכם/ן. אני מביא איתי השראה ממגוון מקורות ומסורות של תרבות ישראל, מתוך היכרות מעמיקה עם ההיסטוריה ועם גישות שונות ביהדות. העשייה שלי מתבטאת בשילוב תפיסה חילונית הומניסטית הרואה את האדם במרכז החיים.
הסיפור שלי

נולדתי למשפחה חילונית מסורתית במרכז, תמיד אהבתי היסטוריה, והתעניינתי במשמעות החגים והטקסים שאנו מציינים בחיים.

לאחר השירות הצבאי יצאתי לשליחות בצפון אמריקה מטעם הסוכנות היהודית ופגשתי עולם עשיר ברעיונות ודעות שצמחו מתוך מקור אחד המשותף לכולנו. מאז בחרתי לקחת חלק פעיל ומוביל במפעל ההתחדשות היהודית בישראל.

למדתי במכון "תמורה" יהדות חילונית את רזי מקורות ישראל ממיטב המנחים/ות והמרצים/ות והוסמכתי לרבנות חילונית הומניסטית. זכות גדולה עבורי להוביל מסע לבירור הזהות האישית של כל אחד/ת מאתנו בתוך הסיפור המשותף לכולנו.

אז מיהו אלעד ארנון?

 

משורר,  קשוב ורגיש, חדור מטרה, מכבד כל אדם, גאה בזהות האישית שלי, קנאי לצבירת ידע. מכאן אני פועל. מי שאני זה כלי העבודה העיקרי שלי. תקבלו ממני חוויה אותנטית, מלומדת, פתוחה לכל שאלה ובעיקר מעוררת השראה. 

הרצאות, סדנאות ועריכת טקסים בהתאמה אישית

הרצאה על תרבות ישראל, הכנה לקראת חג ומועד בלוח השנה הישראלי, סדנת כתיבה בהשראת חוויה משמעותית מתאימה לכל רמה, ועריכת טקסי חתונה ובר מצווה שילווה אתכם/ן לכל החיים. תיעוד סיפור חיים למבוגרים/ות, וכל דבר שתעלו על דעתכם במסע לבירור זהות יהודית ישראלית.

הסיפור האישי של כולנו - והיהדות

כאיש של מילים אני מרגיש חיבור עמוק לתרבות ישראל לדורותיה החל מהמקרא ועד למדרשי חז"ל, שירה עברית, ספרות אוניברסלית, וסיפורים חסידיים.

היהדות היא הסיפור האישי שלנו, שמתחבר למסורת ארוכת שנים ומתבטאת בתרבות עשירה ומגוונת. אם נדע להכיר אותה לגווניה ולדורותיה נוכל לחיות חיים מלאים ומאושרים בתוכן ומשמעות.

השיח העכשווי רווי בבורות ובאלימות. אני מאמין שחיבור לשורשים, שאיפה לידע ורצון להכיר את המקורות העשירים שלנו יכול לתרום רבות לשיפור מציאות החיים שלנו כאן בישראל.מתכננים אירוע, העשרה, או גיבוש לעובדים?

אני מציע מגוון של הרצאות וסדנאות מרתקות בהתאמה אישית


x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.